Individualna srečanja
Svetovanje
Gre za srečanja s posamezniki (otroci, šolarji in odraslimi) z namenom razreševanja trenutnih čustvenih stisk, učnih in delovnih težav. Lahko gre za enkratno ali večkratna srečanja, saj je v enkratnem pogovoru težko zanesljivo prepoznati izvor neke čustvene stiske in lastnostih nekega vedenja. Po potrebi se vključi tudi športna vadba.
Čas trajanja enega srečanja: po dogovoru, ena ura (45-50 minut) ali dve uri (90-95 minut)
Psihoterapija
Je dejavnost, ki uporablja različne klinične metode in medosebne značilnosti, ki temeljijo na uveljavljenih psiholoških principih z namenom, da posameznik uvidi lastno življenje in izvor težav, na osnovi katerih stremi k spremembi lastnega čustvovanja, vedenja, mišljenja in/ali drugih osebnostnih značilnosti, v smeri odpravljanja teh težav in izboljšanju nekega življenjskega stanja.
Psihoterapija se osredotoča na odpravo neželenih simptomov oz. vedenja. S tem se preko razgovora razrešujejo različne psihološke težave:
- ADD – ADHD (motnje pozornosti in hiperaktivnosti)
- Tesnoba in panične reakcije
- Obsesivna kompulzivna motnja
- Posttravmatski stresni sindrom
- Stres in izgorelost
- Depresija,…
Po potrebi posameznika vključimo v športno vadbo.
Čas trajanja enega srečanja: po dogovoru, ena ura (45-50 minut), dve uri (90-95 minut)
Viljem Ščuka, ustanovitelj
Zdravnik, ki je svojo strokovno dejavnost usmeril v raziskovanje in razvoj zdravega načina življenja otrok in mladostnikov, se specializiral v šolski medicini, dispanzerski metodi dela in psihoterapiji. Raziskuje bolezni, ki so posledica neustreznih družbenih odnosov in napačno izbranega življenjskega sloga posameznikov, kar je po njegovem mnenju vzrok za odklone v čustvovanju in vedenju otrok in mladostnikov ter za čedalje pogostejše psihosomatske težave odraslih. Zadnja leta se ukvarja z oblikovanjem osebnosti otrok, mladostnikov in odraslih, z motnjami v komunikaciji, preprečevanju stresa in izgorelosti ter hiperkinetično motnjo oz. z ADHD.
Dragan Pijevac, strokovni sodelavec
Specialni pedagog za motnje vedenja in osebnosti, profesor športne vzgoje in trener. Ima desetletne izkušnje pri delu z otroki, mladostniki in odraslimi s čustvenimi težavami, z motnjami vedenja in osebnosti, hiperkinetično motnjo – ADHD, težavami v samoobvladovanju, samouničevalnem vedenju in depresijo. Dodatno se je usposabljal na Šoli osebnosti pri dr. Viljemu Ščuki, kjer se je pred osmimi leti zaposlil kot njegov asistent pri izobraževanju in svetovanju. Trenutno se izpopolnjuje na specialističnem študiju psihoanalitične psihoterapije in doktorskem študiju psihologije.
Gregor Vogrinčič, zunanji sodelavec
Komercialist in aktiven športnik. Skrbi za promocijo Šole osebnosti.
Od otroštva se ukvarja s športom in kot posameznik, ki se sam sooča z ADHD, pomaga drugim, da skozi gibanje in šport spoznajo sebe, prepoznajo svoje občutke in jih usmerja v obvladovanje le-teh.
Za pristen stik z okoljem je najprej potreben pristen stik s seboj.
ŠOLA OSEBNOSTI d.o.o.
Raziskovalna, razvojna in izobraževalna dejavnost
Štihova ulica 17
SI-1000 Ljubljana
ŠOLA OSEBNOSTI d.o.o.
Raziskovalna, razvojna in izobraževalna dejavnost
Štihova ulica 17
SI-1000 Ljubljana